Finał Intl Jazz Platform / JAGA JAZZIST

25.07.2024 (czwartek)
19:00

Opis

Część I: Koncert finałowy uczestników

Koncert uczestników wieńczący warsztaty będzie pierwszą częścią kolejnego dnia festiwalowego, kiedy to nie tylko publiczność, ale także organizatorzy przysłuchują się występom z dużą uwagą. Najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych zapraszają w kolejnych edycjach do udziału w koncercie na dużej scenie festiwalowej.

Część II: JAGA JAZZIST

Jaga Jazzist to legendarny ośmioosobowy zespół elektroniczno-jazzowy założony w 1994 roku, gdy jego główny songwriter Lars Horntveth miał zaledwie 14 lat. Dwa lata później ukazał się ich debiutancki album Jævla Jazzist Grete Stitz, a Norwegia mogła po raz pierwszy usłyszeć ich połączenie jazzowej wirtuozerii i elektronicznej dziwaczności. Dwa lata później ukazało się Magazine EP, ale to dopiero A Livingroom Hush z 2001 roku przykuło najwięcej uwagi mediów dzięki bardzo ciepłemu przyjęciu krytyki i fanów oraz szerszej dystrybucji w Norwegii. Kultowa wytwórnia Ninja Tune w 2002 roku zajęła się wydaniem albumu na całym świecie, a słuchacze radia BBC ukoronowali go Jazzowym Albumem Roku. Od tego czasu zbudowali sobie pokaźną dyskografię, a każde kolejne wydawnictwo jest prawdziwym muzycznym wydarzeniem.

Koncert tej legendarnej grupy będzie z pewnością wyjątkowym wydarzenia dla wielu fanów muzyki improwizowanej, jak i zgromadzonych w Wytwórni uczestników warsztatów.

Organizatorzy:

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP