Hedone, Renata Przemyk Kwartet

17.09.2023 (niedziela)
18:00

Opis

Po wielu latach Renata Przemyk i zespół Hedone znów zagrają wspólny koncert. Będzie to też okazja do wysłuchania na żywo utworu „Zapach”, który Hedone nagrało z Renatą na swój album „SancT.V.arium” w roku 1998.


Hedone powstało na początku lat 90. w Łodzi. Zespół należy do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji. Można śmiało stwierdzić, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej ostatnich czterech dekad.

Po 15 latach milczenia Hedone powróciło z nowym albumem „2020”, który ukazał się 31 grudnia 2020 roku.

Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia to oznacza, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo było w wypadku „2020”, bezdyskusyjnie najdojrzalszego muzycznie albumu w historii zespołu. Po tarmoszącym uszy „Werk”, kontrastowym „SancT.V.arium” i zespołowym „Playboyu” przyszedł czas na dwanaście zwartych utworów, układających się w spójną opowieść o mijających dwunastu miesiącach, a przede wszystkim emocjach i myślach, które były aktualne w roku 2020, jak i będą aktualne w przyszłości.
W nagraniach wspomogli go gitarzysta Tomasz „Mechu” Wojciechowski, znany z Blitzkrieg czy Jezabel Jazz, a także zadomowiony już w Hedone od czasów albumu „Playboy” perkusista Łukasz Klaus. Na płycie pojawia się również cała plejada gości – w warstwie instrumentalnej „2020” wsparli m.in. pianista Kuba Sokołowski, grający na syntezatorach Michał Jeziorski (Ptah, Spika) i Maciej Polak (Pin Park) czy legenda polskiej gitary basowej – Wojciech Pilichowski. Nie zabrakło także gościnnych wokalistów – pamiętana z Firebirds, Joanna Prykowska po raz kolejny pojawia się na płycie Hedone, K-Essence ozdabia przebojowy „Discommunicate”, a Paweł „Guma” Gumola (Moskwa) przypomina we „Wstydzie”, że punk’s not dead.

Po wydaniu “2020” zespół w nowym skladzie z klawiszowcem Wojciechem Królem (Clicks, Controlled Collapse) i wokalistką Izes zagrał koncerty m.in na Festiwalach Castle Party (2021), Jarocin (2022), Opole Alternatywa (2022), Summer Dying Loud (2022), Łódź Summer Festiwal (2023) i wiele innych.

W roku 2022 nakładem GAD Records ukazuje się długo wyczekiwana reedycja debiutanckiego albumu „Werk” z roku 1994.

Jesienią 2023 roku ukaże się minialbum „600 Lat Samotności”, na który złoży się sześć polskojęzycznych utworów opowiadających o przemijaniu i odchodzeniu, ale także o dojrzałości i życiowym spełnieniu. Materiał współprodukował i zmiksował Marcin Bors.
skład:
Maciej Werk – wokal, gitara
Izes – wokal
Tomasz „Mechu” Wojciechowski- gitara
Wojciech Król – klawisze, wokal
Łukasz Klaus – perkusja


Renata Przemyk Kwartet
„Babę Zesłał Bóg”
Wyjątkowy koncert złożony z najważniejszych piosenek Artystki z ostatniej płyty „Renata Przemyk i Mężczyźni” zaaranżowany na kwartet. Jeden z projektów specjalnie stworzonych w ramach jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej.

Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć prawdziwe powołanie odkryła dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. Wychodząc w swojej muzyce od surowego, postpunkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentką swoich płyt. W 2020 roku obchodziła 30-lecie wydania pierwszej płyty i z tej okazji powstał wyjątkowy album jubileuszowy, składający się z 13 największych hitów Renaty Przemyk. Piosenki te wykonanała wspólnie z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej. Artystka zaprosiła do współpracy m.in. Johna Portera, Wojciecha Waglewskiego, Grzegorza Turnaua, Marka Dyjaka, Artura Andrusa, Igora Herbuta, Czesława Mozila i in. W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.


Projekt w składzie: Renata Przemyk – wokal, perkusjonalia
Piotr Wojtanowski – bas
Piotr Bogutyn – gitara
Maciej Gołyźniak – instrumenty perkusyjne
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Organizatorzy:

Fundacja Art Industry

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!