IBRAHIM MAALOUF

03.10.2024 (czwartek)
19:00

Opis

IBRAHIM MAALOUF AND THE TRUMPETS OF MICHEL ANGE

Po 17 albumach i prestiżowej nominacji do nagród GRAMMY® Ibrahim Maalouf powraca z nowym i wysoce innowacyjnym projektem muzycznym.

Pod względem filozoficznym, historycznym i muzycznym T.O.M.A, czyli „Trumpets of Michel Ange”, to wspaniała przygoda, która przenosi nas do świata, w którym folklor i nowoczesność stają się jednym.

Jak zawsze, muzyka Ibrahima zachowuje idealną równowagę pomiędzy wyrafinowaniem i przystępnością, co czyni ją zarówno wymagającą, jak i zachęcającą dla zróżnicowanej publiczności.

„T.O.M.A” to przede wszystkim album mieszany, prawdziwa mieszanka wpływów, w której odświętny i nostalgiczny Wschód wybrzmiewa w unikalny sposób.

„T.O.M.A” to także nazwa marki trąbek stworzonej przez Ibrahima we współpracy z francuskimi producentami. To właśnie na tym wyjątkowym instrumencie, wynalezionym ponad pół wieku temu przez jego ojca, Ibrahim gra na scenie i na którym obecnie wychowuje nowe pokolenie trębaczy.

I wreszcie „T.O.M.A” to wielkie święto, które gromadzi pokolenia, amatorów i profesjonalistów, a także gości specjalnych!

Dzięki “T.O.M.A” Ibrahim kładzie kamień milowy pod ambitny projekt życiowy, łączący lutnictwo, francuską wyjątkowość kulturową, naukę, albumy i występy na żywo, a przede wszystkim mający na celu zjednoczenie nas wokół wspólnych wartości.

Urodzony w 1980 roku w Bejrucie Ibrahim Maalouf jest obecnie jednym z najpopularniejszych instrumentalistów francuskiej sceny muzycznej. Jego twórczość będąca elektryzującym połączeniem gatunków, doprowadziła go do licznych nagród branżowych (w tym nominacji do Grammy) oraz wyprzedania takich aren jak Lincoln Jazz Center w Nowym Jorku, czy Paris Bercy Arena w Paryżu.

Ibrahim zdobył pierwsze nagrody i rozpoczął imponującą karierę solową jeszcze jako nastolatek. Natomiast już w pierwszych latach XXI wieku stał się niekwestionowaną gwiazdą na szeroko rozumianej scenie muzyki jazzowej i world music, wyrabiając sobie markę jako muzyk solowy oraz sesyjny współpracownik. Jego dorobek w latach 2007-2023 to imponujące 20 skomponowanych, wyprodukowanych i zaaranżowanych albumów. Artysta komponuje również muzykę symfoniczną oraz filmową. Jego kompozycje możemy usłyszeć między innymi we francuskich produkcjach “Yves Saint Laurent” z 2014 roku i “Une Belle Équipe” z 2019 roku. 

Pomimo działania na wielu polach, największą miłością muzyka nadal pozostała trąbka i nieszablonowa improwizacja na niej. Jego koncerty to mieszanka absolutnego kunsztu muzycznego, nieskrępowanej wyobraźni i czystych emocji. Wieczór z Ibrahimem Maaloufem to coś więcej niż zwykły występ. To unikatowe doświadczenie, które zostaje ze słuchaczem na całe lata.

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!

Harmonogram:

18:00 Otwarcie bramek
19:00 Ibrahim Maalouf