INTL: Nick Dunston Skultura / Vagan & MIRROR IMAGE

23.07.2024 (wtorek)
20:00

Opis

Część I: Tarwid /Wójciński / Szabłowski

Powstanie tego zespołu było sprawą nieuchronną. Jest to spotkanie trzech muzyków których łączy niezwykłe porozumienie i intuicja muzyczna. Główną ideą zespołu jest nie skrępowana niczym improwizacja i tworzenie muzyki w czasie rzeczywistym. Trio Tarwid Wójciński Szablowski redefiniuje ideę klasycznego trio wykraczając dalece poza ramy gatunków stylów i konwencji

Część II: Nick Dunston Skultura – Polska premiera

Kunszt, wirtuozeria, zaufanie, wrażliwość. To filary, na których Skultura – międzynarodowy kwartet założony w Berlinie, który po raz pierwszy zaprezentuje się w Polsce – zbudował swoje różnorodne elektroakustyczne i improwizowane struktury. Kompozycje basisty i lidera zespołu Nicka Dunstona zawsze zapewniają przestrzeń, której jego towarzysze broni potrzebują, aby ich współpraca mogła się w pełni rozwinąć: Liz Kosack na syntezatorach, Eldar Tsalikov na saksofonie i klarnecie, Ayşe Cansu Tanrıkulu z jej akrobacjami wokalnymi i różnymi procesorami efektów. Fakt, że cała konstrukcja może się w każdej chwili zawalić, jest brany pod uwagę i jest częścią tego, co sprawia, że Skultura jest tak fascynująca.

Część III: Ole Morten Vagan & Mirror Image

Mirror Image to nowy zespół składający się z najbardziej wyjątkowych głosów skandynawskiego jazzu. Jest to eklektyczna mieszanka, w której inspiracja współczesną muzyką klasyczną łączy się z afrykańską muzyką ludową, a także z mocną i luźną stroną jazzowego idiomu. Muzyka jest w większości komponowana przez basistę Ole Mortena Vågana (znanego również jako dyrektor artystyczny The Trondheim Jazz Orchestra), ale repertuar może każdej nocy zawierać hity takich sław jak południowoafrykańscy emigranci z lat 70-tych Brotherhood of Breath, a także utwory barokowego kompozytora Jeana Ph. Rameau. Jak pokazuje ich współpraca z Atomic, Toumani Diabate, Team Hegdal, Bill Frisell/The Intercontinentals, Nacka Forum, Emmeluths Amoeba, Koma Saxo, Motif, Paavo mf.l. a.o., muzycy ci już od dekady lub dwóch odcisnęli swoje piętno na nordyckiej i europejskiej scenie jazzowej.

Zespół wystąpi w składie:

Sofia Jernberg – wokal

Håkon Aase – skrzypce

Signe Emmeluth – saksofon

Jonas Kullhammar – saksofon

Eirik Hegdal – instrumenty dęte drewniane

Sidiki Camara – perkusja

Hans Hulbækmo – perkusja

Ole Morten Vågan – bas.

Organizatorzy:

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP