INTL: Broos & Peet / Erlend Apneseth & Maja Ratkje

22.07.2024 (poniedziałek)
20:00

Opis

Część I: haalvver

Część II: Niels Broos & Jamie Peet

Wschodzące gwiazdy free-form hip-hopu, elektroniki i jazzu. Holenderskie talenty Niels Broos i Jamie Peet połączyli siły, aby wydać swoją debiutancką wspólną EP-kę w Super-Sonic Jazz Records. Niels Broos, który zwrócił na siebie uwagę dzięki swojej muzyce z Brainfeeders Jameszoo i The Kyteman Orchestra, tworzy gobelin hipnotycznych melodii i szalonych harmonii na szczycie zręcznych bębnów perkusisty Jamiego Peeta. Ten wspólny sojusz tworzy projekt, która wpisuje się w młodą współczesną scenę jazzową, poszukując osobliwych i odważnych dźwięków.

Część III: Erlend Apneseth Trio & Maja Ratkje „Collage”

Najnowszy projekt uznanego norweskiego zespołu Erlend Apneseth Trio powstał we współpracy z uznaną eksperymentalną kompozytorką i wokalistką Mają Ratkje. To kolejny projekt, który premierowo zostanie zaprezentowany w Polsce na scenach Wytwórni.

Różnorodność dźwięków, które składają się na ten wspaniały i trafnie nazwany „Collage” jest zdumiewająca. Dźwięki żywiołów wahają się od wyjącego wiatru i delikatnego, jasnego dzwonienia owczych dzwonków po ponadczasowe szumu małego strumienia wody. Dobrze wyważona różnorodność akustycznych i elektrycznych dźwięków stała się znakiem rozpoznawczym zespołu. Jest stale obecna, uzupełniając i tworząc nowe improwizacyjne szlaki do naśladowania.

Organizatorzy:

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP