INTL: PESH | JOANNA DUDA TRIO | DELPHINE DEAU

23.07.2023 (niedziela)
20:00

Opis

Delphine Deau grała na pianinie od dziecka. Później studiowała muzykę klasyczną, a następnie rozpoczęła kierunek jazzowy w Konserwatorium w Annecy, jednocześnie kończąc studia z fizyki. Po powrocie do Paryża w 2012 roku, dołączyła do regionalnego konserwatorium i w 2014 roku uzyskała dyplom, współpracując z Benjaminem Moussayem, Pierrem Bertrandem i Emilem Spanyim. Jako liderka i kompozytorka Delphine odniosła sukces z kwartetem Nefertiti na europejskiej scenie, zdobywając I nagrodę grupową na Konkursie Euroradio w Kopenhadze (2019), zostając laureatką Jazz Migration (2020) i występując jako zespół showcase’owy na Jazzahead (2021). Kwartet wydał dwa albumy i obecnie pracuje nad trzecim wydawnictwem z niemiecką wytwórnią Neuklang. Jako sidemanka, Delphine aktywnie współpracuje z zespołem Tactus pod przewodnictwem gitarzysty Clementa Piezanoskiego, gdzie zdobyli I nagrodę solisty na Sunset Trophy. Zespół przygotowuje się do nagrania drugiego albumu w 2021 roku. Uczestniczyła w europejskich warsztatach: „SOFIA” w 2016 roku oraz Intl Jazz Platform w 2019 roku. Dzięki tym doświadczeniom poznała wpływowe jazzowe instrumentalistki, takie jak Nicole Johänntgen i Kaja Draksler.


Nazwa PESH wzięła się od pierwszych liter imion członków zespołu, który tworzą: perkusistka Patrycja Wybrańczyk, trębacz Emil Miszk, pianista Sondre Moshagen i kontrabasista Håkon Huldt-Nystrøm. W tym młodym kwartecie istotną osią jest szacunek do dorobku kultury norweskiej i polskiej, a celem muzyczna interakcja. Przenikanie się wpływów z północy ze słowiańskim duchem to ważna mieszanka w historii jazzu, którą artyści chcą rozwijać współcześnie. Debiutancki album „Peshish” ukazał się nakładem norweskiej wytwórni AMP Music & Records.– „To zespół demokratyczny, bez lidera. W dowolnym momencie każdy z nas może przejąć inicjatywę. Dużą siłą PESH jest to, że wszyscy komponujemy. Każdy z nas ma duży szacunek do działań pozostałych członków zespołu. Zostawiamy sobie wzajemnie dużo miejsca, nie tylko muzycznie, ale też na wyrażanie własnych opinii, żeby potem znaleźć wspólne rozwiązanie, wspólny mianownik” – mówił w wywiadzie dla radiowej Dwójki trębacz Emil Miszk.Skład
Patrycja Wybrańczyk – perkusja
Emil Miszk – trąbka
Sondre Moshagen – fortepian
Håkon Huldt-Nystrøm – kontrabas

Joanna Duda Trio
Joanna Duda to pianistka, kompozytorka i improwizatorka. Tworzy eksperymentalną muzykę, łączącą elementy jazzu i współczesnej muzyki klasycznej. Jej główne projekty to solowy album „KEEN Alpaka” (2019) oraz Joanna Duda Trio z albumem „FUMITSUKE” (2020), w których elektroniczne i akustyczne dźwięki splatają się w organiczny sposób. W swojej muzyce Joanna poszukuje unikalnej estetyki dźwięku tam, gdzie wydaje się jej brakować.W ostatnich latach Joanna Duda Trio miało okazję występować na renomowanych scenach, takich jak Ronnie Scott’s w Londynie, Le Periscope w Lyonie, Opus Jazz Club w Budapeszcie, a także na festiwalach jazzowych w Vancouver, Edmonton, Bremie i Helsinkach. Razem z Morrisem Kliphuisem Joanna tworzy projekt Wake The Dead, który zestawia muzykę elektroniczną i improwizację ze dźwiękiem barokowego zespołu. Premiera projektu odbyła się w Bimhuis. Jednym z partnerów projektu jest Wydział Instrumentów Historycznych Królewskiego Konserwatorium w Hadze.Joanna Duda skomponowała muzykę do serialu „Erotica 2022” na platformie Netflix, w którym udział wzięli reżyserzy: Kasia Adamik, Olga Chajdas, Jagoda Szelc, Anna Jadowska i Anna Kazejak. Artystka skomponowała również muzykę do filmu „Cudak” w reżyserii Anny Kazejak oraz „Już dłużej tak nie mogę” w reżyserii Josepha Ouarracka. Jest także producentką muzyczną (Biały Czarny Hipis feat. Brydal).Artystka wydała album muzyki współczesnej. Album „UNCHAINED” zawierający kompozycje Juliusa Eastmana, w którym brała udział, został uhonorowany przez magazyn Pizzicato i nominowany do International Classical Music Awards. Joanna współpracowała również z Krzysztofem Knittem i Markiem Chołoniewskim podczas Festiwalu Ad Libitum (2019). W latach 2008-2022 artystka była współzałożycielką Wojtka Mazolewskiego Quintetu jako pianistka i kompozytorka, z którym nagrała 8 albumów. Album „CHAOS FULL OF IDEAS” uzyskał status złotej płyty, a „POLKA” – platynowej płyty.Oprócz koncertów w najważniejszych europejskich metropoliach, takich jak Berlin, Londyn, Wiedeń, Porto, Rzym, Bukareszt, Oslo, Tallinn, Hadze, Wilno i Amsterdam, wielokrotnie występowała w Azji (m.in. w Tokio, Pekinie, Szanghaju, Delhi) i Ameryce Północnej (Vancouver, Hamilton, Edmonton).

Organizatorzy:

Fundacja Wytwórnia

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP

Harmonogram:

19:30 Otwarcie bramek
20:00 PESH | Joanna Duda Trio | Delphine Deau