Kwaśny Deszcz / Leszek Możdżer

05.08.2021 (czwartek)
19:00

Opis

CZĘŚĆ I: KWAŚNY DESZCZ

W pierwszej części wieczoru zaprezentujemy debiutujący zespół KWAŚNY DESZCZ. Kwaśny Deszcz to free jazzowe trio w składzie: Stanisław Aleksandrowicz na perkusji, Kacper Krupa na saksofonie tenorowym i Piotr Cienkowski na kontrabasie. To zespół złożony z przedstawicieli młodej, niezależnej i alternatywnej sceny jazzowej. Trio wyłoniło się z poznańskiego sekstetu Anomalia (wszyscy członkowie są także muzykami tej formacji). Zespół oscyluje wokół szeroko pojętego freejazzu spod znaku Ornette’a Coleman’a , europejskiej awangardy oraz współczesnej muzyki poważnej.

Kacper Krupa – saksofonista, który od początku swojej muzycznej ścieżki stawia na oryginalność i ciągłe poszukiwania. Objawia się to przede wszystkim w jego kompozycjach, brzmieniu oraz języku improwizacji. Inspiruje się wieloma gatunkami, z czego najistotniejszy dla niego jest free jazz oraz muzyka klasyczna XX w. Jest członkiem i współtwórcą zespołów tj.: Anomalia, Uzurii Friends Tones Quartet.

Piotr Cienkowski –kontrabasista z klasycznym wykształceniem i jazzowym przeznaczeniem. Jest studentem V roku kontrabasu klasycznego w  Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie profesora Piotra Czerwińskiego oraz studentem II roku kompozycji aranżacji w klasie Krzesimira Dębskiego na tej samej uczelni. Bierze czynny udział w rozmaitych projektach orkiestrowych i kameralnych. W listopadzie 2017 roku zajął II miejsce w X. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Adama Bronisława Ciechańskiego.

Stanisław Aleksandrowicz – młody perkusista czerpiący inspiracje z wielu źródeł, począwszy od współczesnej literatury perkusji klasycznej, przez brzmienia jazzu oraz muzyki free/impro rodem ze Skandynawii, po współczesne rytmy muzyki latynoskiej oraz hip hop. Koncertował m.in. na deskach Filharmonii Gorzowskiej i Filharmonii Koszalińskiej, Tauron Areny czy Torwaru, współpracował w ramach festiwalu Made in Chicago z legendą AACM Arim Brownem. Laureat I nagrody na IX Hanza Jazz Festiwal, III nagrody na VII RCK PRO JAZZ i II nagrody na VIII RCK PRO JAZZ.

CZĘŚĆ II: LESZEK MOŻDŻER SOLO

Leszek Możdżer to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków jazzowych. Na początku kariery był członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz legendarnej Miłości. Wielokrotny laureat nagród w ankietach czytelników „Jazz Forum” w kategorii fortepian. Możdżer nagrywał płyty z czołówką polskiego jazzu m.in. z: Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem, Anną Marią Jopek. Koncertował z międzynarodowymi gwiazdami tj.: David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield. Do chwili obecnej Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem.

CZĘŚĆ I: KWAŚNY DESZCZ / CZĘŚĆ II: LESZEK MOŻDŻER SOLO

Organizatorzy:

Wytwórnia

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!

Harmonogram:

18:00 Otwarcie bramek

19:00 Część I: Kwaśny Deszcz

20:00 Część II: Leszek Możdżer Solo