LAJ: KOŁYSAŁA MAMA SMOKA. KONCERT FAMILIJNY

04.08.2024 (niedziela)
16:00

Opis

Kołysała Mama Smoka

Pełna czarów opowieść z krainy snu. Kołysanki otwierają przed dziećmi nowe obrazy: w półmroku płyną rozświetlone statki, księżyc zasypia w łóżeczku, królewna śni o królewiczu a kotek o myszce. Nie opowiadamy historii, po prostu zanurzamy się w ciepły i szczęśliwy sen.

Słowa to kołysanki naszej ukochanej Joanny Papuzińskiej, ale także po jednej z poetek naszego dzieciństwa, czyli Danuty Wawiłow, Kazimiery Iłłakowiczówny, Ewy Szelburg-Zarębiny, z muzyką Kaji i Janusza Prusinowskich. Scenografię stanowi slajdowisko z akwarelami Kaji do wierszy Joanny Papuzińskiej.

Kaja Prusinowska – śpiewaczka, autorka scenariuszy, melodii i scenografii, pedagog i mama piątki dzieci. Kolekcjonerka dawnych zabaw i wszelkich przejawów folkloru dziecięcego, zbierająca bajkowe wątki i powiązania zabaw z różnych stron świata z pokrewnymi wątkami dawnej Rzeczpospolitej. Kieruje dziecięcą częścią festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, czyli Małymi Mazurkami. W 2017 roku Kaja i cały teatr SU zostali wyróżnieni udziałem w niezwykłej wystawie „Patrioci codzienności” w Muzeum dla Dzieci w
Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Laureatka Grand Prix nagrody krytyków muzycznych „Kropka” za najlepszy tekst o muzyce w 2016 r. Nagrodzonym tekstem był esej o kołysankach “Mama ma, trochę dobra, trochę zła”.

Janusz Prusinowski – skrzypek, lirnik, cymbalista, harmonista, śpiewak, kompozytor i organizator. Prekursor odrodzenia wiejskiej tradycji muzycznej w Polsce .Gry na skrzypcach uczył się u mistrzów – Jana Lewandowskiego, Kazimierza Meto, Piotra i Jana Gaców, Tadeusza Jedynaka, Józefa Zarasia, Jana Ciarkowskiego i wielu innych. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Prowadzi warsztaty śpiewu, tradycyjnej gry na skrzypcach, tańca i podstaw mazurka. Koncertował w większości krajów Europy, Afryce, Azji i Ameryce Północnej, grając wraz z wielu wybitnymi muzykami sceny etno, jazz i muzyki klasycznej.

Instrumenty: cymbały, skrzypce, flety, saksofon, rożek, bębny, harmonia, kannel, fisharmonia, drumla, gliniane gwizdki i fujarki…

WYSTĘPUJĄ:

Kaja Prusinowska
Janusz Prusinowski
Piotr Piszczatowski
Michał Żak

Dzieci:
Stefan Żak

17. LAJ - KAJA I JANUSZ PRUSINOWSCY - KOŁYSAŁA MAMA SMOKA. KONCERT FAMILIJNY

Organizatorzy:

Fundacja Wytwórnia

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP

Harmonogram:

15:00 Otwarcie bramek
16:00 Kaja i Janusz Prusinowscy