LES FRERES SMITH

17.08.2023 (czwartek)
19:00

Opis


Les Freres Smith to wybuchowa i barwna orkiestra z Paryża, złożona z kilkunastu członków, z których wszyscy noszą to samo nazwisko – Smith! Zespół wystąpi w Polsce po raz pierwszy i to właśnie na 16. Letniej Akademii Jazzu w Łodzi! Muzyka Les Freres Smith to połączenie afrobeatu z transowymi rytmami, ethno-jazzu z soulem, porywających melodii i wyjątkowej energii, która – jesteśmy pewni – poderwie niejednego widza łódzkiej Wytwórni do tańca.

W 2011 roku Les Freres Smith wydali swój pierwszy album „Contreband Mentality”, a w 2015 roku płytę „Free to Go”. Program radiowy Fonkadelica porównał to wydawnictwo z legendami takimi jak Fela Kuti, Mulatu Astatké i James Brown, podczas gdy Parisdjs.com określiło ich wydawnictwo jako „hipnotyzujący tour-de-force w funkowej muzyce afro”.

Albumy „Contreband Mentality” i „Free To Go” to doskonałe odzwierciedlenie tego, co od dwóch dekad przyświeca Les Frères Smith:” żywiołowość,  artystyczna swoboda, odkrywanie nowych muzycznych krain iogromna radość tworzenia muzyki..

Podobnie jak społeczeństwo, środowisko i cały świat, muzyka Les Frères Smith jest w ciągłym ruchu. Jej ekspresja, kształt i kontury nieustannie się zmieniają.  Koncerty Les Freres Smith to muzyczne święto afrobeatu i kultury wschodnio-afrykańskiej, którą bracia Smith przywiozą również do Polski. Koncert w łódzkiej Wytwórni zapewni słuchaczom potężną dawkę energii, słońca i tanecznych rytmów!

Organizatorzy:

Fundacja Wytwórnia

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP

Harmonogram:

18:00 Otwarcie bramek
19:00 Les Freres Smith