SORRY BOYS

16.02.2024 (piątek)
20:00

Opis

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

W ciągu mijających 12 miesięcy Sorry Boys zaprezentowali dwa albumy – jesienią 2022 r. ukazał się „Renesans”, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście” i „Fudżi”, a 21 lipca miała swoją premierę płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promuje utwór tytułowy oraz najnowszy singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Płyta „Moje serce w Warszawie” to muzyczna podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła powstańcom w początkowej fazie Powstania Warszawskiego, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się w niebo nad Warszawą, oglądamy historię jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama Warszawa, pięknie spersonifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku chilijskiego poety Pablo Nerudy. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki, Pabla Nerudy, a także cover legendarnej piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Wyjątkowy w swojej formie i wymowie jest utwór „Jan”, którego treść stanowi list Jana Kluczewskiego ps. „Krawczyk”, żołnierza powstańczej kompanii „Koszta” i dziadka Piotra Blaka, członka zespołu Sorry Boys. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie na płycie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak.

Tymczasem „Renesans” trwa od niemal roku. Ta pełna paradoksów, poetycka i przebojowa płyta jest nowym muzycznym rozdziałem w historii zespołu. „Mapy gwiazd”, singiel otwierający erę „Renesansu”, wprowadza nas do świata Starry – alter ego Beli Komoszyńskiej, wokalistki, autorki tekstów i współkompozytorki piosenek, które są wynikiem pracy całego zespołu. Współkompozytorem jednego z utworów i współautorem jednego z tekstów jest Miuosh. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadają: Marek Dziedzic, Kuba Galiński, Jan Biedziak oraz sam zespół. Album był nominowany do Fryderyka 2023 w kategorii „Album Roku – Indie Pop”.

Sorry Boyszadebiutowali w 2010 r. płytą „Hard Working Classes”, a kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” ugruntowało pozycję Sorry Boys jako zespołu nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania; zostało również uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. W 2016 r. muzycy zaprezentowali album „Roma”, który ponownie znalazł się w stawce wielu podsumowań płytowych: To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. Ich ostatni album „Roma” to majstersztyk. („Gazeta Wyborcza”) „Roma” była nominowana do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna” i zapewniła zespołowi zainteresowanie wielu nowych słuchaczy.

Po barokowym bogactwie „Romy” zespół zapragnął prostszych piosenkowych form, które przyniosła „Miłość” (2019). Czwarty album grupy był również pierwszym wypełnionym w całości polskimi tekstami. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Bela Komoszyńska: Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako Kobieta, jako Matka i Człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham.

I zupełnie niespodziewanie dla Beli i całego zespołu, cztery lata później Sorry Boys miało przywilej nagrać album nasycony szacunkiem i miłością do Warszawy i jej historii.

Program najbliższych koncertów będzie oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans”, „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!

Single Sorry Boys:

„Moje serce w Warszawie”, 2023

„Moje serce w Warszawie”, https://tiny.pl/crlgx

„Dzień dobry”, https://tiny.pl/cf6mq

„Renesans”, 2022

„Fudżi” http://bitly.pl/1XaYe

„Na spalonym moście”, http://bitly.pl/2vu1y

„Mapy gwiazd”, https://bit.ly/3CG3QqD

„Miłość”, 2019

„Miłość”, https://bit.ly/3CMIOrB

„Niedziela”, http://bitly.pl/UJEam

„Warszawa czeka”, http://bitly.pl/ZTO4Y

„Absolutnie, absolutnie”, https://bit.ly/3SNXOux

„Jesteś pragnieniem”, https://bit.ly/2SMZidz

„Roma”, 2016

„Zwyczajne cuda”, http://bit.ly/2pK9XDP 

„Miasto Chopina”, https://bit.ly/3rLfiMg

„Apollo”, https://bit.ly/3yvrioZ

„Wracam”, http://bit.ly/2dQpdYM

„Vulcano”, 2013

„The Sun”, http://bit.ly/2q9SmaR

„Phoenix”, http://bit.ly/2qc9lHX

„Evolution”, http://bit.ly/2qznQsk

„Hard Working Classes”, 2010

„Chance”, https://bit.ly/3rHbThs 

„Cancer Sign Love”, http://bit.ly/2proTdn

„Jadę do domu”, 2021, https://bit.ly/3CLO6Ub  

Sorry Boys online:

FB: https://www.facebook.com/sorryboysmusic/

IG: https://www.instagram.com/sorryboysmusic/

YT: http://bit.ly/2obcASa

Spotify: https://spoti.fi/2YIuptd

SORRY BOYS - DZIEŃ DOBRY MOJE KOCHANIE

Organizatorzy:

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP

Harmonogram:

19:00 Otwarcie bramek
20:00 Sorry Boys