SOUNDEDIT 2023 (SOBOTA)

11.11.2023 (sobota)
19:00

Opis


Soundedit ’23 – The Sisters of Mercy, The Virginmarys

The Sisters of Mercy i The Virginmarys wystąpią w klubie Wytwórnia 11 listopada podczas 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

The Sisters of Mercy założono w Leeds (Wielka Brytania). Do dziś zespół nagrał trzy albumy: „First and Last and Always” (1985 r.), „Floodland” (1987 r.) oraz „Vision Thing” (1990 r.). Każdy z albumów prezentuje odmienny styl muzyczny, każdy z nich został nagrany w innym składzie. W realizacji płyt zawsze uczestniczy Andrew Eldritch, który programuje również automat perkusyjny – słynny Dr Avalanche. Oprócz tego artysta pozostaje autorem tekstów i producentem utworów grupy. Założycielami zespołu byli: Eldritch oraz Gary Marx, ich motywacja była prosta jak gitarowy riff – chcieli usłyszeć siebie w radiu. Nazwę zespołu zaczerpnęli od piosenki Leonarda Cohena pt.: „Sisters of Mercy”. Kiedy do składu dołączył Wayne Hussey, nagrano pierwszy album. Płyta zyskała sporą popularność, osiągając 14. miejsce na liście Billboardu. Dla grupy działającej na scenie niezależnej był to ogromny sukces. Kolejne lata działalności The Sisters of Mercy to kolejne płyty, trasy koncertowe, przebojowe single („More”, „Temple of Love”, „This Corrosion”, „Dominion/Mother Russia”), zmiany składu zespołu oraz skandale. Eldritch na przykład zastrzegł tekst „This Corrosion”. Tekst utworu nie może zostać przetłumaczony i każdy kto to zrobi zostanie pozwany. Począwszy od lat 90. zespół wydaje kompilacje lub wznowienia swoich płyt, skupiając się przede wszystkim na koncertach. Składy muzyków ulegają modyfikacjom. Stałymi elementami są: lider zespołu, dym unoszący się nad sceną, automat perkusyjny oraz niezwykła atmosfera występów.

The Virginmarys

The Virginmarys to potężna maszyna produkująca czystą energię opartą na potężnych riffach, tworzona przez perkusistę Danny’ego Dolana i gitarzystę/wokalistę Ally Dickaty.Należą do najbardziej autentycznych i powszechnie szanowanych zespołów rockowych swoich czasów i od początku trzymają się własnego brzmienia. Wspólne granie z Queens Of The Stone Age, wsparcie Slasha i współpraca na scenie z Frankiem Turnerem ukazuje różnorodność ich muzyki.The Virginmarys debiutowali w 2013 roku wydając album „King of Conflict”, który zadebiutował na 3. miejscu listy Billboard New Artist Alternative Chart i 8. na liście Billboard Heatseekers Chart. Dzięki „King of Conflict” The Virginmarys zostali okrzyknięci buzz bandem SXSW, otrzymali duże wsparcie ze strony amerykańskiego radia Active Rock and Alternative oraz uznanie ze strony Rolling Stone, Alternative Press, USA Today i nie tylko. W 2016 roku zespół wydał album Divides, który oprócz świetnych ocen najważniejszych wydawnictw prasowych został doceniony przez Apple Music, Spotify, Yahoo! Music i zaprowadził zespół na główną scenę festiwalu w Leeds i Reading.Po wydaniu trzech dobrze przyjętych przez krytyków albumów granych jako trio, Ally i Danny zdecydowali się rozpocząć kolejny etap działalności zespołu jako power duo. Obecna trasa to pierwsza szansa zobaczenia ich w tym formacie.

Organizatorzy:

Fundacja Art Industry

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!

Harmonogram:

18:00 Otwarcie bramek
19:00 The Virginmarys
21:00 The Sisters of Mercy