SPEKTAKL MIŁOŚĆ W SAYBROOK

16.09.2024 (poniedziałek)
19:00

Opis

Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Kwiatkowska, Mikołaj Roznerski, Marcin Perchuć, Wojciech Wysocki, Sylwester Maciejewski w prześmiewczej opowieści “Miłość w Saybrook” Woody Allena w reżyserii Eugeniusza Korina. WOODY ALLEN 
MIŁOŚĆ W SAYBROOK 
REŻYSERIA EUGENIUSZ KORIN 

MIŁOŚĆ W SAYBROOK to wyjątkowa zabawa różnymi gatunkami teatru, której głębszym celem jest opowieść o złożonej prawdzie ludzkich uczuć. Opowiadając o miłosnych problemach trzech małżeńskich par, Woody Allen z właściwą sobie błyskotliwością miesza różne konwencje, włączając komedię, absurdalną groteskę oraz kryminał, a robi to, żeby z teatralnej fikcji wydobyć trochę prawdy o naszych tęsknotach i niespełnieniach. 

Małżeństwo z siedmioletnim stażem, ona – psycholog, on – ortodonta (Katarzyna Kwiatkowska i Marcin Perchuć), świętują kolejną rocznicę ślubu w swoim uroczym domu w ładnym miasteczku Old Saybrook. Razem z nimi w przyjęciu biorą udział krewni, siostra pani psycholog – właścicielka sklepu z bielizną i jej mąż – chirurg plastyczny (Joanna Liszowska i Sylwester Maciejewski). Niespodziewane pojawienie się dawnych właścicieli domu – księgowego-poety (Mikołaj Roznerski) i jego nieśmiałej żony (Barbara Kurdej-Szatan) ujawni ukryty w tajemnym schowku porażający sekret… 

Jeśli dodamy do tego tajemniczego mężczyznę (Wojciech Wysocki) oraz serie ciętych żartów, lawinę nie zawsze grzecznych dowcipów oraz muzyczne wstawki śpiewanych hitów o miłości (na przykład „All you need is love” grupy The Beatles) – otrzymamy właśnie nasz spektakl. 

Mottem do niego może być ta wypowiedź Mistrza: 
Istnieją miliony książek (…) autorstwa najznakomitszych umysłów, z których żaden nie potrafi odpowiedzieć na wielkie życiowe pytania (…) Może rację mają poeci. Może jedyna odpowiedź to miłość. 

Obsada

Hal – Mikołaj Roznerski 
Sandy – Barbara Kurdej-Szatan 
Norman – Marcin Perchuć 
Sheila – Katarzyna Kwiatkowska 
David – Sylwester Maciejewski 
Jenny – Joanna Liszowska 
Max – Wojciech Wysocki 

Twórcy: 
Reżyseria – Eugeniusz Korin 
Scenografia – Maciej Chojnacki 
Kostiumy – Beata Harasimowicz 
Tłumaczenie i opracowanie tekstu – Eugeniusz Korin 
Opracowanie muzyczne – Tomasz Szymuś 

Czas trwania spektaklu:  90 minut bez przerwy 

MIŁOŚĆ W SAYBROOK - SPEKTAKL | TEATR 6.PIĘTRO

Organizatorzy:

Klub Wytwórnia i Teatr 6.piętro

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!
Koncert dostępny w ramach Karty VIP

Harmonogram:

18:00 Otwarcie bramek
19:00 Spektakl Miłość w Saybrook