YASMIN LEVY

26.05.2024 (niedziela)
19:00

Opis

Yasmin Levy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych wokalistek world music. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania Yasmin wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino i jednocześnie sięga po muzyczne tradycje hiszpańskiego flamenco

Urodzona w Jerozolimie artystka od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino, ponieważ jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpańskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantycznych muzycznych tradycji.

Śpiew Yasmin wyróżnia nie tylko mocny, głęboki głos, ale także niezwykła ekspresja i emocje jakie artystka przekazuje na scenie.

Od początku kariery Yasmin Levy z sukcesami koncertuje na całym świecie. Występowała na wielu scenach m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, festiwalu WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona w Hiszpanii  czy podczas Koncertu Noworocznego BBC w Londynie, a także w Kanadzie, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Turcji stale zdobywając nowych fanów.

Yasmin Levy na swoim koncie ma sześć znakomicie przyjętych autorskich płyt. Jej twórczość ewoluuje – od lirycznego ladino z debiutanckiej płyty „Romance & Yasmin” po „Tango” gdzie artystka przełożyła na muzyczny język swoją miłość do tanga.

Yasmin Levy to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych pieśniarek world music, a magię oddziaływania i skalę talentu przyrównuje się do najwybitniejszych osobowości współczesnej sceny.

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu!